Malarstwo Ziuty

Ziuta_1Malarstwo Ziuty

Medoran charytatywnie promuje i wspiera malarstwo Pani Józefy ZIUTY Pawlik. Można je również obejrzeć w Wirtualnej Galerii na stronie www.jzpawlik.pl.

 

Zapraszamy do zakładki z filmami JZP – kliknij>>

 

Józefa Ziuta Pawlik urodziła się w 1939 roku. Zawsze była pod wpływem sztuki – zauroczona przyrodą, malarstwem, haftem i światem barw. Malarstwu poświęciła się bez reszty. Pierwsze malarskie kroki stawiała w Kole Plastycznym w Klubie WAT na Bemowie w 2003r. Na wystawie w Art.Bemie przedstawia ponad 30 prac(Kwiaty – wizje, interpretacje) namalowanych farbami olejnymi na płótnie w okresie 2005-2010r.

 

Ziuta-maluje-wnętrze-tulipana2Maluje pastelami olejnymi, farbami olejnymi na płótnie oraz szkle. W swoich obrazach przedstawia tematy związane z krajami i miejscami, które odwiedzała, lub z którymi była związana emocjonalnie. A w nich: “Moja Afryka”; “Pustynie Świata”, “Grand Canyon”, “Elbrus i Rosja”, “Piękno konia”… martwą naturę, pejzaże i “Kwiaty Świata” Jej obrazy znajdują się w licznych zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, u osób kochających naturę i sztukę. Można je również obejrzeć na stronie www.jzpawlik.pl.

 

ZIUTA-I-KONIE2Kwiaty malowane w różnych technikach, stylach i kompozycjach, a przede wszystkim pojedynczo, są jej szczególnie bliskie. Ze względu chociażby na niezwykle bogatą kolorystykę, stosowaną formę zbliżenia, szeroki zakres pochodzenia – na oglądających pozostawiają niezapomniane wrażenia. W swoich pracach śmiało posługuje się szeroką paletą barw, od kontrastowych ostrych, aż do miękkich łagodnych i nigdy nienasyconych kolorów. Wykonując własne prace, oraz malując pastisze znanych mistrzów, wyłuskuje z nich autentyczny autentyzm widzianego przez siebie obrazu. To prawdziwa przemienność w czasie i miejscu. Spektrum wybranych prac zadziwia. Są to różne tematy – począwszy od realistycznych, poprzez prace z akcentem surrealistycznym, aż do całkowitej abstrakcji.

 

Tygiel-Galeria-u-Ziuty2Chętnie bierze udział w licznych malarskich wystawach zbiorowych i indywidualnych oraz plenerach, gdzie przedstawia plastycznie swój punkt widzenia na przyrodę, naturę i otoczenie, pokazując sprawy dziwne, pełne przesady, wypełnione skarbnicą form i barw, tworząc “Swój Kolorowy Świat”. (tsc) Kontaktwww.jzpawlik.pl