Protetyka 3D

protetykaHollywood smile

 

 

 

  • Od 8 lat oferujemy jedną z najnowszych technologii wykonywania prac protetycznych -3D CAD/CAM Cerec firmy Sirona.

 

 

3D – co to jest:

3_DSC_0999

U pacjenta pobierany jest wycisk z którego powstaje model gipsowy odwzorowujący jego uzębienie.  Następnie model jest skanowany cyfrowo a ze skanów powstaje komputerowy wirtualny trójwymiarowy model 3D obrazujący uzębienie pacjenta. W niektórych przypadkach można utworzyć model 3D skanując uzębienie pacjenta kamerą wewnątrz ustną bezpośrednio na wizycie. Następnie technik przy pomocy specjalnego oprogramowania tworzy wirtualną odbudowę protetyczną idealnie pasującą do modelu. Komputerowa wizualizacja zasadniczo ułatwia otrzymanie końcowego projektowanego efektu – Hollywood Smile. Gotowa praca jest wycinana z dokładnością 0,025mm na dedykowanej obrabiarce. Unika się w ten sposób ręcznego napalania porcelany a końcowy efekt jest tożsamy z zaprojektowaną pracą.

 

Najważniejsze zalety technologii 3D CAD/CAM Cerec:

Bardzo wysoka estetyka odbudowy protetycznej:

  • Kształt – odbudowa protetyczna jest komputerowo projektowana w korelacji do oryginalnych zębów pacjenta uzyskując idealne dopasowanie kształtu
  • Wygląd– odbudowy pojedyncze typu korona są wykonane w oparciu o dedykowaną porcelanę, są pełnoceramiczne bez metalowej podbudowy (!), uzyskują bardziej naturalny wygląd – szczegóły >> www.medoran.pl/emax-cadcam)
  • Oszczędność czasu pacjenta**(średni czas wykonania odbudowy w technologii CAD/CAM Cerec to około 3 dni, czas zależy od rodzaju wykonywanej pracy oraz od uwarunkowań medycznych u pacjenta. W sprzyjających warunkach pojedynczą koronę można wykonać nawet na jednej wizycie)

 

Przykłady wykonanych uzupełnień protetycznych:

 

 

Inne nasze prace przedstawiamy na dedykowanej stronie  www.medoran.pl/metamorfozy

Film przedstawiający poszczególne etapy projektowania cyfrowego CAD/CAM można zobaczyć pod linkiem film

Sprawdź – umów się na wizytę – kontakt>>


 System CEREC został opracowany na Uniwersytecie w Zurychu i jest stosowany od ponad 28 lat. Ponad 8 milionów pacjentów zostało wyleczonych w oparciu o technologię CEREC. Długoletnie badania kliniczne potwierdzają wytrzymałość odbudów porównywalną z odbudowami na złocie.