Emax Cad/Cam

Emaxlicowka1

W klinikach Medoran w pracach protetycznych wykonanych w technice CAD/CAM są wykorzystywane materiały renomownaych firm Ivoclar-Vivadent oraz Vita. W szczególności porcelana Emax firmy Ivoclar charakteryzuje się wyższą wytrzymałością w porównaniu do standardowych porcelan oraz jest bardzo ceniona za wysoką estetykę gotowej pracy. Porcelanę Emax szczególnie polecamy na odbudowy na implantach oraz w przypadkach kiedy mamy duże siły okluzyjne oraz styczne działające na odbudowę protetyczną. W przypadku licówek odbudowa wykonana w technice Emax CAD/CAM charkteryzuje się wyjątkowo wysoką estetyką.

Wykonane korony są pełnoceramiczne – bez metalowej podbudowy – co zwiększa estetykę pracy.

 


 

 


Tradycyjnie napalana porcelana ma metalu ma wytrzymałość około 100Mpa. Emax osiąga wytrzymałość około 360Mpa. Dzięki wysokiej estetyce i wytrzymałości idelanie nadaje się na odbudowy protetyczne

W przypadku mostów – jeżeli są sprzyjające warunki u pacjenta – prace są wykonywane na podbudowie z cyrkonu. Prace na cyrkonie obecnie uważane są za najbardziej estetyczne. Podbudowy cyrkonowe są wycinane z bloczków firmy Ivoclar-Vivadent.